bga68

Український танк проти російського: що відомо про новий Т-90. ч.2

Если удалят статью — перепечатка:


Юрій Руденко, колишній військовослужбовець 80-ї бригади ЗСУ
Юрій Руденко, колишній військовослужбовець 80-ї бригади ЗСУ

І хоча той заправник до російських танків не доїхав, продовжує Юрій Руденко, на штурм вони все одно пішли.

31 серпня українські військові з луганського аеропорту організовано відступили.

«Птуристи, які були, вони вже були або поранені або вбиті, тобто робота з ПТУР була повністю на ентузіазмі. Підбивати ми могли БМД [бойові машини десанту], підбивати ми могли БМП [бойові машини піхоти] і машини постачання, які були задіяні в штурмі аеропорту. Інформації, що нами були підбиті якісь взагалі з будь-яких модифікацій танків на той час у нас немає», – каже Сергій Сухомлин, який брав участь в обороні Луганського аеропорту.

Вже після боїв дослідники, в тому числі спільноти «Інформнапалм», в соцмережах виявили фото військовослужбовців, які брали участь в тих боях.

Російські військові не соромилися фотографувати Т-90 в українських полях.

Скріншот спільноти «Інформнапалм» зі сторінки російського військового Віталія Маракасова, який постив фото танку Т-90 на Донбасі у 2014 році
Скріншот спільноти «Інформнапалм» зі сторінки російського військового Віталія Маракасова, який постив фото танку Т-90 на Донбасі у 2014 році
Поплутати їх з чимось іншим дуже складно, тому що вони мають два палаючих окаМихайло Жирохов

«Поплутати їх з чимось іншим дуже складно, тому що вони мають таких два палаючих ока, це система протидії ракетам «Штора». Ці танки відносяться до єдиної бригади, 136-ї окремої мотострілкової бригади російської армії. Саме вона перебувала, так би мовити, «на навчаннях» в Ростовській області і застосовувалася, активно застосовувалася в ході боїв на Луганському напрямку», – каже військовий експерт та історик Михайло Жирохов.

Російський «Прорив». У чому модернізація?

Росіяни поставили на танк Т-90М систему управління вогнем «Калина», білоруський приціл «Сосна У», новий динамічний захист «Релікт». Але двигун залишився ще від радянського танка періоду Другої світової війни Т-34.

Минобороны России✔@mod_russia

В Таманскую танковую дивизию Западного военного округа поступила первая партия танков Т-90М https://s.mil.ru/2Xxnd1S # Минобороны # АрмияРоссии # ЗВО # Танки # Т90М # ПоступлениеТехники

«Маса Т-90М вже підлізла під 50 тон, при цьому двигун вони дофорсували до 1133 кінських сил. Тобто витягли з нього просто все, що могли і це на практиці вже призводить до величезних проблем. У першу чергу, навіть Т-90С в Індії показав, що при підвищенні температури і запиленості, танки перегріваються і не можуть видавати навіть ті ж самі 60 кілометрів на годину, тобто вони досить швидко виходять з ладу», – зауважує експерт-оглядач інформаційного агентства Defense Express Олег Катков.

Нездатність створити новий двигун, вважає Олег Катков, фактично поставила хрест на перспективах Росії доопрацювати танк «Армата».

Якщо ж порівнювати Т-90М із українським Т-64 зразка 2017 року, то приставку «Прорив» можна вважати недоречною, каже експерт.

«Відомий приклад, коли ставляться два танки один напроти одного. Першим пострілом вони промахуються, а другим, зі 100% ймовірністю, потрапляють один в одного. І при такій зустрічі Т-64 з Т-72 чи Т-90, Т-64 другий постріл зробить на дві секунди раніше.

Щодо здатності виявлення цілей, другий параметр дуже важливий, то ми використовуємо західні високоякісні тепловізійні системи, а Росія те, що вона може сама зробити, тому що санкції», – додає Олег Катков.

Крим, 2016. Танк Т-90 під час стратегічних командно-штабних навчань «Кавказ 2016» на полігоні Опук Південного військового округу
Крим, 2016. Танк Т-90 під час стратегічних командно-штабних навчань «Кавказ 2016» на полігоні Опук Південного військового округу

Свій Т-90А, танк попередньої модифікації, Росія обкатала не тільки у війні на Донбасі, але і в Сирії.

Він показав себе досить непогано проти тих же американських ПТРК TOW, які масово один час поставлялися до СиріїКіріл Михайлов

«Якщо він показав себе досить непогано проти тих же американських ПТРК TOW, які масово один час поставлялися до Сирії, то з ПТРК «Джавелін», які є зокрема у американського спецназу, що підтримує курдів і які поставлялися в Україну, він не стикався. Відомо лише, що в руках місцевих сил ці танки неодноразово залишалися в бою, що призводило до того, що вони навіть опинялися в руках терористичного угрупування Хайят-Тахрір аш-Шам, яке теж воює з силами Асада і навіть застосовувала проти них Т-90 і Т-72», – розповідає дослідник Conflict Intelligence Team Кіріл Михайлов.

«Хоча їх вже списали, говорили, що танки це анахронізм, але Сирія, Ірак, Лівія, Донбас показали, що танки поки ще свою роль виконують. Зрозуміло, якщо наприклад російська армія зіткнеться з будь-якою європейською, ну більш-менш сучасною – Німеччина, Франція, або американською, то буде зовсім інший досвід і який це досвід – незрозуміло, тому що та армія насичена буде і безпілотниками, і засіб ураження буде відповідний, авіація буде застосовуватися», – припускає Михайло Жирохов.

Танки й артилерія свою роль зіграли і в боях за Луганський аеропорт.

І Юрій Руденко, і Сергій Сухомлін впевнені – якби не масштабне вторгнення російської армії, війна б закінчилася ще тієї осені.

ДИВІТЬСЯ ПОВНИЙ ВИПУСК ПРОГРАМИ «ДОНБАС РЕАЛІЇ»:


Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.